Dzień w Przedszkolu Ramowy Rozkład Dnia

Tags #Dzień w Przedszkolu #Ramowy Rozkład Dnia #Zabawa #Gimnastyka #Mycie #Śniadane #Zajęcia #Spacer #Leżakowanie #Obiad #Zajęcia

Od 6:30 nasza pani już czeka uśmiechnięta, by powitać nas w przedszkolu. Do 8:00 bawimy się wesoło z kolegami i panią, a czasami też sami, gdy potrzebujemy chwilki tylko dla siebie.
Między 8:00 a 8:20 staramy się rozruszać w czasie gimnastyki porannej oraz wykonując ćwiczenia korekcyjne.
Od 8:20 do 8:30 przygotowujemy się do śniadania, starannie myjemy ręce i myślimy, co dobrego przygotowała dla nas dziś pani kucharka?
O 8:30 zjadamy pyszne śniadanko.
O 9:00 w każdej grupie rozpoczynają się zajęcia edukacyjno – wychowawcze, dzieci w naszym przedszkolu chętnie się uczą, rozmawiają, słuchają wierszy i opowiadań, uczestniczą w zajęciach plastycznych, gimnastycznych, muzycznych i rytmicznych.
Po nauce potrzebujemy ruchu i świeżego powietrza, dlatego około godz. 10:15 wychodzimy do ogródka przedszkolnego, na spacery i wycieczki. Po spacerze każdy jest głodny, a więc o 11:00 zasiadamy do zupki.
Od 11:30 do 13:00 w przedszkolu przychodzi czas na odpoczynek. Nasze maluszki leżakują, a dzieci starsze oddają się zabawom wyciszającym i relaksacyjnym, mają też zajęcia indywidualne, kompensacyjne i stymulujące. Starszaki w tym czasie, mają również ćwiczenia logopedyczne i język angielski.
13:00 – 13:15 maluszki się ubierają i wszystkie dzieci przygotowują się do obiadu. O 13:15 pół godziny dla naszych brzuszków, czyli … OBIAD !!!
Od godziny 14.00 w przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe, indywidualne i wyrównawcze. Mamy też czas na zabawy spontaniczne, zabawy w kole oraz kącik literacki.
O 17.00 żegnamy już przedszkole i DO JUTRA, by z uśmiechem powitać nowy dzień!

Żywienie

Żywienie

Posiadamy własną kuchnię w której przygotowywane są pyszne, domowe posiłki odpowiednio zbilansowane oraz uwzględniające potrzeby dietetyczne dzieci...Więcej

Udostępnij